Menu

Jak se zbavit krtka? Past? Už víme jak!

0 Comments


Také Vás trápí krtek na zahrádce? Nebo nedej Bože je jich víc? A jste už tak trošku zoufalí? No, určitě jo, jinak by Vás sem strýček Google neodkázal, že…

Nebudu Vás trápit o rodu hmyzožravců, ani o krtku obecném. Ne, nebojte, ani Vám nebudu nabízet zázračné odpuzovače hlodavců. Ale radu pro Vás mám! Vážně!

Všechno začalo zhruba před rokem tím, že se naše máti při sekání trávy propadla do země. Když si z úleku vyvalené oči zatlačila zpět do očních jamek, okamžitě jí to došlo. Krtek! A ta bestie si vybrala její zahrádečku, a jak se ukazuje, asi se mu tu líbí, páč se pěkně zabydluje. A to i celkem rychle! Přes noc tu vzniklo celé soukromé krtkovské metro! No, jenže onen krtek nebyl zrovna ten pravý zvaný návštěvník na zdejší zahrádce a proto sme potrebovali past na krtka. Tehdy začal hon na krvelačnou bestii, kterou nám tak roztomile nakreslil pan Zdeněk Miler. Kdyby jen tušil, jak se mýlil, když svého krtečka kreslil.

Sousedi byli dvojího ražení. Jedni byli pro nemilosrdné zlikvidování krtka (co kdyby náhodou přelezl k nim) a druzí byli pravý opak (máti má být ráda, že jí reje, a tím pádem kypří, půdu – rozuměj zeminu). Phe! Jako by sousedi neznali máti! Razantní prohlášení „Zničit krtka!“ začalo nabírat konkrétní směr.

Nejdříve přišli na řadu rady sousedů. Než se začal rozbíjet porcelán a jeho střepy cpát do země, prolilo se pozemkem dobrých šest kubíků vody. To vím celkem přesně, páč jsem to tahal ručně v kýblu z Mlsounkovičkovo bazénu. Nic. Krtkovi se v jeho metru stále líbilo. „Inu sousedko! Porcelán ne! To musí být střepy ze skla!“ Nemusí. Rozbili jsme hromadu štamprdlí, ještě víc střepů nacpali do krtinců – a světe div se! Zase nic…

„Souseda, prďte na střepy a nacpěte tam česnek…“. Jo, to se lehce řekne, ale hůř udělá! Ještě že už dneska existují markety a že mají otevřeno častěji, než drobní prodejci. Hurá pro česnek! Dobrá máti ho ještě pěkně oloupala, aby se chudák krteček nemusel zdržovat olupováním šlupiček. Že by vadilo, že je z Číny? To nevím, jen vím, že krtečkovi náramně chutnal a že ho skoro všechen okamžitě sežral. Takže žádna rostlina proti krtkům nezabrala.

„Deratizace“ pokračovala tak, že se na našem pozemku objevily zázračné plastové lahve naražené na kovových drátech a těžce to vypadalo jako mučednické kůly. Klepání PET lahví prý krtka stoprocentně odežene, „páč krtek nemá rád hluk!“. To asi nemá, ale ani PET lahve, ani sekání trávy, ani pobíhání a štěkání psa, ani opékání buřtíků, ani sportování dětiček – NIC! Krtek je asi hluchý a nějaká PETka ho přece nevyplaší.

„Ale teta! Na krtka jedině listí z ořešáku!“ Prdičky naší babičky. Listí jsme nacpali do každé dírečky, pro jistotu přifoukli trochu chornanu a zase nic. Do týdne byl hrabavý, státem chráněný terorista, zpět.

„No jo, kdo Vám poradil takovou pitomost!? Na krtka přece jedině s podpalovačem!“ Ha ha ha! Ještě, že se nejedná o záhony, protože nevím, do jaké míry by Pepo kontaminovalo půdu, nicméne krtka nekontaminovalo. Krtkovi očividně nevadilo.

Jak tedy chytit, zlikvidovat nebo odplašit krtka? „Co neví sousedi, najdeme na internetu!“ rozhodla máti po neúspěšných radách sousedů. „A koukej najít něco, co bude fungovat.“. Jaksi zapomněla dodat, že už sama čtvrt roku hledá dobré rady nejen jistého Přemka… Inu jal jsem se hledat. A našel! Jenže techniky, které nepobraly mou velkou důvěru. Ani vzduch…

…ani plyn nevypadaly moc účinně…

I když plynový odpuzovač… Byl jsem už trochu nahlodanej… Nakonec jsme ale zkusili jen nalévání benzínu do krtince. Ani to nepomohlo a krtečka to opustit své štoly nedonutilo. A pak přišla se spásným nápadem paní Mlsounková. Tak nějak to přišlo, když se jala stříhat našeho hrdinného hlídače a trhače v jedné podobě – Maxmiliána da Mlsounkov. Zaslouží si zde vystavit svou podobiznu, páč jeho chlupům (chcete-li vlasům, když je to jorkšír) vděčíme za úprk krtka ze soukromého pozemku!

Maxmilián da Mlsounkov

Ano přátelé, slyšíte (či čtete) dobře. Chcete-li se zbavit krtka na svém pozemku, ostříhejte svého psa, nebo zaběhněte do nebližšího psího salónu, a nacpěte do krtince hrst psích chlupů. Nám to zatím funguje a když se náhodou někde v rohu u plotu objeví nový krtinec – teď tři po půl roce – znovu se do nich nacpalo trochu srsti a od krtka je klid! Žádne drahé odpuzovače, žádne jedy a deratizace. Jen psí chlupy :).

Přejeme i Vám poklidné a účinné vypoklonkování krtků z Vašich pozemků.

Vivat Maxmilán da Mlsounkov! :c)

Shrnutí
Jak se zbavit krtka? Past? Už víme jak!
Název článku
Jak se zbavit krtka? Past? Už víme jak!
Popis
Také Vás trápí krtek na zahrádce? Nebo nedej Bože je jich víc? A jste už tak trošku zoufalí? No, určitě jo, jinak by Vás sem strýček Google neodkázal, že…
Autor
Publikuje
Mlsounkov.cz
Logo
Štítky: , , ,